Formål
Vi genoptager IMS ERFA-møder, som tilbydes til alle nuværende skolekunder. Vi ønsker gennem møderne at skabe faglig udvikling og mulighed for erfaringsudveksling blandt vores kunder. Vi vil ligeledes fortælle om nye features og gennem oplæg komme med små tips og tricks til, hvordan I bedst muligt anvender vores løsninger i dagligdagen.
Indhold
På ERFA-møderne vil vi gennemgå den seneste udvikling samt have fokus på fremtidige features i løsningerne. Der vil ligeledes være mulighed for at stille spørgsmål fra hverdagens udfordringer og give feedback samt ønsker til IMS DigitalPost og IMS Case.
Derudover er det muligt at deltage i forskellige workshops, hvor I kan blive klogere på forskellige områder af IMS Case og IMS DigitalPost.
Agenda og workshops
Mere information vedrørende agenda og workshops vil komme løbende.
Lokation og afholdelse
Vores ERFA-møder i efteråret 2026 afholdes henholdsvis på Sjælland og i Jylland på nedenstående datoer.
Aarhus:
Dato: Torsdag d. 5. november.
Adresse: Axel Kiers Vej 5A, 8270 Højbjerg (senest tilmelding d. 12. oktober 2026).
København:
Dato: Tirsdag d. 27. oktober.
Adresse: Gærtorvet 1-5, 1799 København V (senest tilmelding d. 5. oktober 2026).
Der kan tilmeldes to deltagere pr. skole. Kontakt jeres CS-konsulent, hvis I ønsker at tilmelde yderligere deltagere.
Det er gratis at deltage!
Deltagere fra IMS
ERFA-møderne bliver afholdt og faciliteret af medarbejdere fra IMS’ Customer Success Team. Har du spørgsmål til vores ERFA-møder, er du velkommen til at række ud til din CS-kontaktperson eller skrive til tor.guldager@visma.com.
Kommentarer
Log ind for at kommentere.